fbpx

Przemysł 4.0 a Automatyzacja obrabiarek

W codzienności fabryk coraz mocniej zakotwicza się przyszłościowy Przemysł 4.0. Rozmaite części produkcji za pomocą Internetu i rozwiązań chmurowych stają się połączonym organizmem, a jednym z jego ważniejszych elementów są obrabiarki.

Jak więc rozwój Przemysłu 4.0 wpłynie na obrabiarki

Dzięki rozwijającemu się przemysłowi, tokarki będą dysponowały czujnikami do zbierania informacji dotyczących czasu pracy, warunków i stanu urządzenia. Z łatwością da się więc oszacować, kiedy poszczególne komponenty wymagają wymiany. 

Możliwa będzie również znacząca oszczędność czasu i energii

Obrabiarki zazwyczaj obrabiają części tylko przez 40% czasu, dlatego dane na temat nieplanowanych zatrzymań pozwolą ograniczyć przestoje. Wiąże się to także z wydajniejszym przepływem energii elektrycznej, czyli niższymi kosztami produkcji. 👌

Większa ilość danych usprawni także kontrolę jakości poprzez szybkie wykrywanie błędów i łatwiejsze ustalanie wadliwych produktów czy całych partii. 

Rozwój Przemysłu 4.0 wpłynie również na bezpieczeństwo pracowników, zapobiegając niewłaściwemu użyciu urządzenia i umożliwiając ich przebywanie z daleka od maszyn.

Warto więc podążać za tym niezwykłym rozwojem i maksymalnie korzystać z jego dobrodziejstw. Dzięki temu podejmowanie decyzji będzie znacznie łatwiejsze, a wydajność produkcji większa. 👨‍💼

Automatyzacja obróbki CNC, automatyzacja procesów produkcji

Chętnie odpowiem na pytania i rozwieję wszelkie wątpliwości.

Paweł Stańczyk

+48 791 414 122
pawel.stanczyk@robotower.pl

RoboTower – automatyzacja tokarek CNC

RADMOT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Wola Gutowska 33E
26-660 Jedlińsk

Home

O firmie

Zespół

Podejście

Produkt

Realizacje

Kontakt